Yritysten yhteystiedot medialle

Oy AGA Ab

Milla Huovila, viestintäpäällikkö
Oy AGA Ab, Itsehallintokuja 6, 02600 Espoo
Puh. 010 242 0551, matkapuh. 050 381 3134
milla.huovila@fi.aga.com

Air Liquide Finland Oy

Merja Luokkanen, viestintä
Air Liquide Finland Oy, PL 271, 90101 Oulu
Puh. 020 779 0588
Faksi 020 779 0581
Viestinta.finland@airliquide.com

Boliden Harjavalta Oy

Timo Rautalahti, toimitusjohtaja
Boliden Harjavalta Oy, Teollisuuskatu 1, 29200 Harjavalta
Puh. (02) 535 8201, matkapuh. 050 598 7620
Faksi (02) 5358 207 
timo.rautalahti@boliden.com  

CrisolteQ Oy

Jan-Peter Blomquist, ‎Production Manager
CrisolteQ Oy, Rikkihappotehtaantie 6, 29200 Harjavalta
Matkapuh. 050 385 6521
jan-peter.blomquist@crisolteq.com

Insta Group Oy 

Marita Jokinen, johdon assistentti
Insta Group Oy, PL 80, Sarankulmankatu 20, 33901 Tampere
Puh. 020 771 7141
marita.jokinen@insta.fi

ISS Palvelut Oy

Tuire Puistosalo, palveluesimies
ISS Palvelut Oy, PL 86, Yrjönkatu 22, 28100 Pori
Matkapuh. 050 365 0307
tuire.puistosalo@iss.fi 

Kemira Oyj

Kemira Oyj, Rikkihappotehtaantie 6, 29200 Harjavalta

Jussi Ruusunen, tuotannon esimies
Puh. 050 568 8271
jussi.ruusunen@kemira.com

Lassila&Tikanoja Oyj

Jori Aronpää, yksikönpäällikkö - ympäristöpalvelut
Lassila&Tikanoja Oyj, Lyytikänkatu 7, 29200 Harjavalta
Puh. 010 636 3701, matkapuh. 050 385 6404
Faksi 010 636 3700,
jori.aronpaa@lassila-tikanoja.fi

Norilsk Nickel Harjavalta Oy

Joni Hautojärvi, toimitusjohtaja
Norilsk Nickel Harjavalta Oy, Teollisuuskatu 1, 29200 Harjavalta
Puh. (02) 5371 2100, matkapuh. 050 384 3608
joni.hautojarvi@nornik.fi

Outotec Oyj

Eila Paatela, viestintäjohtaja
Outotec Oyj, Riihitontuntie 7 D, PL 86, 02200 Espoo
Puh. 020 529 2004, matkapuh. 0400 817 198
eila.paatela@outotec.com

 

Quant Finland Oy

Mikko Luoma, yksikön päällikkö
Quant Finland Oy, Sairaalantie 12, 29200 Harjavalta
puh. 050 540 5784
mikko.t.luoma@quantservice.com

Suomen Teollisuuden Energiapalvelut - STEP Oy

Kimmo Sandberg, Operations Manager
Suomen Teollisuuden Energiapalvelut - STEP Oy, Teollisuuskatu 1, 29200 Harjavalta
Puh. 02 535 8372, matkapuh. 044 701 2294
kimmo.sandberg@stepenergy.fi